Hírek

2012. Szeptember 19. 20:28, szerda | Helyi sport
Forrás: InfoOrosháza.hu

A szezon első szoros mérkőzése

A B.Braun Gyöngyösnél hárman sérültek le, nálunk két kizárást ítéltek a bírók. A csarnokban mindenki ordított szeptember 19-én este.

A gyöngyösiek számára igazi meglepetés lehetett Harsányi Viktor, hiszen a felkészülési mérkőzésen nem játszott, ma viszont két gólja is betalált az ellenfél kapujába. Összeszedettebbnek tűnt a védekezésünk és ki is léptünk a falból, bátran támadtuk az ellenfelet, amire már az előző mérkőzésen is szükség lett volna. A legnagyobb gól különbség a 17. percben volt, ekkor 4-7-re állt a vendég csapat, majd Füzesi mester kért időt, hogy felrázza a fiúkat. A 21. percre már feljöttünk annyira, hogy Bajusz Sándor akciójával egyenlítsünk és a félidő végéig mi vezettünk, annak ellenére is, hogy a bírók kizárásra ítélték Morva Zoltán, amiért a védekezés hevében az ellenfél pólóját megrántotta ugrás közben. A szurkolóközönség tombolt dühében, és a csapattársakat sem hagyta hidegen Morva kizárása. Annyira dinamikusra és pörgősre vették a mérkőzést, hogy Kanyó Ádámnak háromszor egymásután sikerült elszedni az ellenféltől a labdát, majd Raffai András remek gólpasszokkal segítette többek közt Balda Ákost a gólhoz. A félidő eredménye 12-10.

A második játékrészben szinte végig, hol mi vezettünk, hol a vendégcsapat egyenlített. Nagyon szoros volt az állás és a feszült hangulat is érződött a Csarnokban. A gyöngyösiek 31-esét, Szalafai is kizárták a bírók, ennek örömére a szurkolók is hangjukat hallatták ismét, hiszen a szabálytalanságokat máshogy érzékelte a két bíró Orosházánál és máshogy Gyöngyösnél. Ennek ellenére mi is elértük a három gólos vezetést, a 41. percben már 17-14 volt az állás. Míg az első félidőben Szabó Péter remekelt, a másodikban már Herjeczki Balázs állt kapuba és rögtön két büntetőt hárított el. Raffai András és Mazic Milán közös akciójából is újongás tört ki a nézőkből, amit később felváltott a düh, mert Milánt is kizárták a játékból. A végjáték igazán szoros volt, minden gólra sorsfordítóként tekintettünk, ám a Gyöngyösre igazoló Frey Tamás mérte ránk az utolsó csapást, méghozzá az utolsó fél percben. Végső lerohanásunkból egy gyöngyösi kizárás született és a bírók nem adták meg az időntúli hetest, egy félpályáról engedélyezett szabad dobást kaptunk. A végeredmény 24-24

Orosházi FKSE – Linamar – B.Braun Gyöngyös 24-24 (12-10)

Vezette: Herczeg; Südi

OFKSE: HERJECZKI, SZABÓ; DUKIC 5; BALDA 5; Bajusz 3; Raffai 1; Harsányi 2; Kanyó 3; Mazic 3; Benmiloud 1; Bali 1; Pajkó; Holpert; Benák

Edző: Füzesi Ferenc: „Szenvedélyes mérkőzésen érdemtelenül vesztettünk egy pontot.”

B.Braun Gyöngyös: Hudák; Tamási; Bakos; Frey 2; Szabó 5; Sándor 3; Gazdag 3; Varsandán; Doros 1; Gúnya 2; Debreczeni 1; Szalafai 2; Koller 5; Oláh

Edző: Nagy Károly: „Hektikus mérkőzés volt, három játékost veszítettem el sérülés miatt. Volt olyan szakasz ahol úgy éreztem nyerni fogunk, volt olyan szakasz, hogy nem. Igazságos döntetlen.”

Hétméteresek: 2/1; 3/2

Kiállítás összesen: 16 p.

Piros lap: Morva Zoltán, Mazic Milán