2012. Augusztus 11. 11:08, szombat | Helyi sport
Forrás: InfoOrosháza.hu

Laza nyitómeccsel indult az Alföld Gyöngye Nemzetközi Kézilabda Torna

A dobogó második fokán végeztünk.

Augusztus 11-én reggel 9-kor az OFKSE játszott a Prima Vera Mizse KC NB I/b-s csapattal.

A nyitómérkőzés első gólja a Mizse KC-tól érkezett, majd a harmadik perctől végig vezettük a meccset. Bajusz Sándor szerezte az első orosházi gólt, majd sorozatban három sikeres támadásunk volt. A 10. haza gólt a 11. percben Mazic Milan szerezte, ekkor már 10-5 volt az állás Orosháza javára. Az ellenfél a szintkülönbségből adódó hibáit jól kihasználtuk, így sokszor adták el nekünk a labdát. Szabó Péter v az OFKSE-hez kaeszprémi nevelésű kapus hazai bemutatkozása jól sikerült, az első félidőn remekül védett, csak úgy, mint Herjeczki Balázs. A 25. percben 19-9 volt az állás, a szurkolók természetesen rászámoltak a vendégcsapatra. A félidő eredménye: 21-9

A második félidőben Herjeczki kiválóan teljesített a kapuban és Dusan Maric is bevetette magát. Egymás után három góllal gazdagította az orosházi eredményt. A 30. gólunk emberhátrányból született Lászlai Szabolcs jóvoltából, ekkor 30-16-ra álltak a hazai fiúk. A végjátékhoz közeledve pedig Morva Zoltán volt szemfüles és a labdát reptében szerezte meg, természetesen az akció vége gól lett. Az utolsó két percben Pajkó László is beállt a kapuba és rögtön egy büntetőt védett ki. Az utolsó hazai gólt Dusan Maric értékesítette. A végeredmény: 40-22

Orosházi FKSE – Alexandra – Prima Vera Mizse KC 40-22 (21-9)

Vezette: Tóth, Szloska

OFKSE: Herjeczki; Szabó; Pajkó; Bali 5; Mazic 5; Dukic 5; Maric 5; Benmiloud 4; Balda 4; Kanyó 3; Lászlai 3; Morva 3; Bajusz 2; Raffai 1; Berta;
Edző: Füzesi Ferenc

Mizse KC: Farkas; Darabont; Bujdosó 6; Horváth; Kun; Milisevic 2; Teinmel; Béleczky 2; Székely 2; Balassa; Benedek; Martin 2; Macskaski 1; Knezevic 2; Boros; Takács 4

Kecskemét - Torda 28-37 (15-18)

OFKSE: Herjeczki; Szabó; Pajkó; Benmiloud 1; Dukic 4; Maric 2; Mazic 7; Bajusz 3; Bali 5; Lászlai 2; Kanyó 5; Morva; Balda 3; Berta; Benák; Raffai; Kovács
Pécs góllövői: Papp; Grünfelder; Hajdu G.; Kurbely; Szomor; Szöllösi, Szepesi.
Edző: Koleszár György

Kiállítások: 8, ill. 8 p.
Hetesek: 1/0; -

A kupa utolsó mérkőzését augusztus 12-én az OFKSE játszotta a Csurgó ellen. Az első félidő szoros állását felváltotta a második játékrészben elkövetett ziccerek kihagyásokból származó hibák. A mérkőzés legeredményesebb orosházi játékosa Bajusz Sándor volt.

OFKSE – Csurgói KK 22-26 (13-14)

OFKSE: Herjeczkiy; Szabó; Pajkó; Bali 3; Dukic 1; Raffai 1; Mazic 3; Kovács; Kanyó 2; Bajusz 5; Berta; Benák; Maric 3; Lászlai 1; Benmiloud 1; Héjja

Csurgói KK: Nagy 2; Széles 1; Katzirz 6; Borsos; Grebnár 2; Cifra; Simon 2; Vadkerti1; Oláh 5; Nikola 1; Miss; Országh 1; Zsigmond; Herbert 5; Pallag; Balogh
Edző: Bakó Botond

Kiállítások: 4 ill. 4 perc
Hetesek: -

A kupa 6. helyezettje a Kecskemét csapata lett, 5. helyen a PrimaVera Mizse KC végzett, 4. lett a Pécsi KK. A dobogó harmadik fokán a romániai Torda végzett, második helyen pedig az OFKSE. A kupa győztese a Csurgói KK csapata lett. Bajusz Sándor a gólkirály címet, Füzesi Ferenc a három legjobb edzőnek járó díjat kapta.