Hírek
2012. Február 20. 12:12, hétfő |
Helyi
Forrás: nol.hu
A Népszabadság is az orosházi kisgimivel foglalkozik
Kétszázötven aláírást gyűjtöttek össze a szülők az orosházi „kisgimnázium” megmentésére, de nem merték átadni a petíciót, mert az iskolaszék elnöke féltette az állását.
Orosházán, a Táncsics Mihály Gimnáziumban a rendszerváltozás óta működött a nyolcosztályos gimnázium, amelyet a környéken „kisgiminek” becéztek. A jó hírű iskolát átnevezték Táncsics Mihály Közoktatási Intézmény és Tehetségközpontnak – de a „kisgimi” jelentkezési lapját még idén januárban is le lehetett tölteni az intézmény honlapjáról. Aztán egyszer csak eltűnt onnan. Az iskola pedagógusai is csak ebből értesültek róla, hogy a „kisgimi” megszűnik. Pontosabban: „a nyolc évfolyamos képzés beiskolázása ebben az évben nulla fő”. A meglévő osztályokat nem zavarják szét, de újat sem indítanak.
A tanárok és a szülők az ellenzékkel együtt keresni kezdték: egyáltalán ki döntötte el, hogy véget vet a nyolcosztályos képzésnek? A döntésre az orosházi önkormányzat szép nevű társadalmi kapcsolatok bizottságának lett volna joga, de ott napirendre sem került a kérdés. A városházáról elkezdtek az igazgatóra mutogatni: ő vetette le a jelentkezési lapot a honlapról.
Az igazgató sarokba szorult: tényleg ő vetette le, de nem ő döntött arról, hogy nem indul új osztály. Kiderült, tulajdonképpen nincs is döntés: majd csak a társadalmi kapcsolatok bizottság ülésén lesz! Ha nincs döntés, akkor még van idő, hogy megvitassák a kérdést – gondolták az orosháziak. Fölbolydult minden, majd ők megvédik a „kisgimit”. Gyűltek az aláírások, amelyeket végül senki sem mert átadni. Az egyik szülő elmondta: megértették, a közalkalmazottak joggal féltik az állásukat. Volt azonban olyan szülő, aki fogadkozott, majd ő kiáll a petícióval, mert magánvállalkozásnál dolgozik. A polgári kurázsi addig tartott, amíg nem szólt neki a vállalkozó, hogy ha sokat ugrál, a cégük nem kap munkát a várostól.
A nyilatkozatháborúban előkerült az az érv, hogy a „kisgimit” azért kell megszüntetni, mert a szegregációt szolgálja: egyes szülők azért viszik át oda a gyerekeiket, hogy kimenekítsék őket a körzeti iskolákból, ahol sok roma gyerekkel kellene egy osztályba járniuk. Egy név nélkül nyilatkozó szülő azt mondta erről: a „kisgimi” nem a szegregációt, hanem a tehetséggondozást szolgálta. – Az talán nem diszkrimináció, ha az ember gyerekét összezárják olyanokkal, akik miatt nem lehet rendes órát tartani? – kérdezte. Kiderült azonban, hogy a tehetséggondozásra hivatkozó érv sem stimmel: a „kisgimiben” legutóbb végzett osztályban 30-an indultak, de csak 17-en érettségiztek le.
Ezek érdekelhetnek még
2024. November 04. 14:07, hétfő | Helyi
K&H: indul a „pénztanárok” versenye
a TikTokon csapnak össze egymással a pedagógusok
2024. Szeptember 25. 07:52, szerda | Helyi
NAV: szeptember 30-ig igényelhető vissza a külföldi áfa
2024. Szeptember 13. 06:00, péntek | Helyi
PM: az IMF is támogatja a magyar EU-elnökség célkitűzéseit
A Nemzetközi Valutaalap (International Monetary Fund, IMF) szerint a magyar gazdaság növekedése az uniós rangsor élmezőnyében lehet jövőre
2024. November 22. 09:59, péntek | PR
Többen látják az egyetlen járható útnak a lakásbérlést a fiatalok számára
még mindig sokan vannak azonban, akik szerint pénzkidobás ingatlant kivenni