Hírek
2019. Április 11. 07:15, csütörtök |
Belföld
Forrás: mti/Fotó: MTI/Czeglédi Zsolt
Elítélték a kétmilliárd forintot kicsaló ebesi férfit

Jogerősen tíz év börtönbüntetésre ítélte szerdán a Debreceni Törvényszék az ebesi brókerként elhíresült K. S. vádlottat, aki 559 embertől csaknem kétmilliárd forintot csalt ki 2011 és 2013 között
A férfit tavaly áprilisban mondta ki bűnösnek a Debreceni Járásbíróság 556 rendbeli csalás és sikkasztás bűntettében, valamint 552 rendbeli hamis magánokirat felhasználásának vétségében. A vádlottat első fokon tizenkét év börtönre ítélték és végleg eltiltották foglalkozása gyakorlásától - közölte a bíróság szóvivője az MTI-vel..
Dobó Dénes hozzátette: a másodfokon eljáró Debreceni Törvényszék a szabadságvesztés mértékét tíz évre csökkentette, ami a büntetési tétel középmértékének felel meg - tette hozzá.
Indokolásában Csizmadiáné Pethő Tímea bíró kiemelte: a vádlott több száz sértett, részben életkezdő fiatalok sérelmére követte el a bűncselekményt, akik kezdeti megtakarításaikat bízták a vádlott által irányított gazdasági társaságokra. Voltak, akiknek gyermekeik továbbtanulása, a családi otthon biztonsága volt a céljuk, mások az egy életen át kemény munkával megkeresett vagyonukat akarták biztonságban tudni a befektetéssel. A vádlott több idős, sőt vele rokoni, baráti, munkatársi viszonyban álló ember bizalmával is visszaélt. További súlyosító körülményként értékelte a másodfokú bíróság, hogy a vádlott az általa irányított gazdasági társaságokban betöltött vezető beosztásban követte el a bűncselekményeket és sok sértett anyagi helyzete, életkörülménye rosszabbodott miatta.
A tanács elnöke hangsúlyozta: az enyhítő körülmények közül mellőzte a bíróság azt, hogy a vádlottnak két kiskorú gyermek eltartásáról kell gondoskodnia, mivel a korábbi nyilvános ülésen úgy nyilatkozott, hogy helyette szülei fizetik a gyermektartási díjat.
Hozzátette: az, hogy a vádlott a törvényszék első nyilvános ülése előtt beismerte a bűncselekmények elkövetését, azt mondta, megbánta tettét és bocsánatot kért a károsultaktól, csekély nyomatékkal számított enyhítő körülménynek, mivel erre a bizonyítási eljárás után került sor. A vádlott büntetlen előélete súlytalannak számított, mivel hosszú időn át, sorozatban követte el a bűncselekményeket, ráadásul két próbára bocsátás hatálya alatt.
Enyhítő körülményként vette figyelembe ugyanakkor a bíróság az időmúlást - hangzott el az ítélet indoklásában.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 07. 07:34, hétfő | Belföld
A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok, majd visszatér a tavaszias idő
A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok az ország egy részén, majd a hét második felében erősödik a nappali felmelegedés és a hét végén ismét 20 Celsius-fok közelében várhatók a maximumok.
2025. Április 07. 07:29, hétfő | Belföld
Időközi: Nagy arányú ellenzéki győzelem Mosonmagyaróváron
A szavazatok 78 százalékát szerezte meg a tavaly megválasztott polgármester által támogatott jelölt.
2025. Április 07. 07:00, hétfő | Belföld
Két tiszai településen a Fidesz jelöltje diadalmaskodott
Tiszakécskén és Tiszafüreden is a nagyobbik kormánypárt jelöltje nyerte az időközi önkormányzati választást. Mindkét településen egy haláleset miatt kellett kiírni a szavazást.
2025. Április 06. 08:15, vasárnap | Belföld
ORFK: a magyar-osztrák határon szombattól egyes határátkelőhelyeken szünetel a határforgalom
Szombat 0 órától szünetel a határforgalom egyes határátkelőhelyeken a magyar-osztrák határon, a működő határátkelőhelyeken hosszabb várakozási időre lehet számítani