Hírek
2024. Április 06. 06:00, szombat |
Külföld
Forrás: MTI
Közepes erősségű földrengés volt New York környékén, az Egyesült Államok sűrűn lakott keleti partvidékén

Közepes erősségű földrengés volt pénteken délelőtt az Egyesült Államok északkeleti partvidékén, a New York és Philadelphia közötti sűrűn lakott területen, az első jelentések szerint emberéletben nem esett kár, és sérültek sincse
A földmozgás nyomán azonnal ellenőrzéseket rendeltek el a kritikus fontosságú közlekedési infrastruktúrán, ami fennakadásokat okozott a közúti, vasúti és légiforgalomban. Több érkező repülőjáratot átirányítottak a New York melletti Newark repülőtere helyett a Pennsylvania állambeli Allentown repülőterére, és az induló járatokat is a földön tartották a felülvizsgálat idejére.
Keleti partvidék New York városát is magába foglaló sűrűn lakott térségében észlelt 4,8-es erősségű földmozgás nyomán a hidakat, felüljárókat, alagutakat és a repülőtéri kifutópályákat vizsgálták át repedések, törések után.
Eric Adams, New York polgármestere délben tartott sajtótájékoztatóján azt közölte, hogy az előzetes értékelés szerint a földrengés nem eredményezett emberi biztonságot veszélyeztető károkat, és a kulcsfontosságú infrastruktúrára nézve sincsenek kockázatok.
Joe Biden elnök New Jersey állam kormányzójával telefonon közölte, hogy szükség esetén szövetségi források rendelkezésre állnak a helyreállításra.
A földmozgás epicentruma New Jersey állam területén, Lebanon városa közelében volt, New Yorktól 70 kilométerre nyugatra, Philadelphiától 80 kilométerre északra. A rengéseket mintegy 42 millió embernek otthont adó térségben lehetett érezni.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 12. 07:46, szombat | Külföld
Hszi Csin-ping: a vámháborúnak nincs győztese
2025. Április 12. 07:43, szombat | Külföld
Fehér Ház: Donald Trump különmegbízottja közvetlen tárgyalást folytat Vlagyimir Putyinnal a tűzszünet előmozdítása érdekében
Az amerikai elnöki különmegbízott Oroszországban közvetlen tárgyalást folytat Vlagyimir Putyin elnökkel az ukrajnai tűzszünet előmozdítása érdekében – közölte a Fehér Ház szóvivője pénteken.
2025. Április 10. 07:07, csütörtök | Külföld
Donald Trump 90 napra felfüggesztette a vámokat, Kínát kivéve
Donald Trump 90 napos szünetet rendelt el az amerikai vámok alkalmazása terén, egyben azonnali hatállyal megemelte a Kínára vonatkozó vámtételt 125 százalékra.
2025. Április 08. 07:54, kedd | Külföld
Londoni elemzők: recessziós kockázatot jelentenek a vámok az amerikai gazdaságban
Londoni pénzügyi elemzők szerint recessziós kockázatot jelentenek az amerikai gazdaságban a meredeken megemelt importvámok hazai inflációs és fogyasztási hatásai.