Városlista
2025. április 29, kedd - Péter

Hírek

2024. Október 09. 09:19, szerda | Külföld
Forrás: MTI

NATO-főtitkár: Ukrajna a legkeményebb telére számíthat az orosz invázió kezdete óta

NATO-főtitkár: Ukrajna a legkeményebb telére számíthat az orosz invázió kezdete óta

Ukrajna a legkeményebb téllel nézhet szembe Oroszország inváziójának 2022. február 24-i kezdete óta, mivel Moszkva továbbra is nagy erőkkel támadja az ország létfontosságú energiainfrastruktúráját

- mondta a NATO-főtitkár Brüsszelben kedden.

"Oroszország továbbra is rakétacsapásokat hajt végre Ukrajna alapvető energetikai infrastruktúrája ellen, ami miatt az ország a legkeményebb tele elé nézhet az invázió kezdete óta"- jelentette ki Mark Rutte, aki a katonai szövetség brüsszeli székházában tartott megbeszélést Alexander Stubb finn elnökkel.

Közös sajtótájékoztatójukon Rutte hangsúlyozta: a NATO-nak többet kell tennie Ukrajna megsegítéséért.

"Minél több katonai támogatást adunk Ukrajnának, annál gyorsabban fog véget érni ez a háború"
- fogalmazott a NATO-főtitkár, majd felszólította a szövetségeseket, hogy fokozzák az Ukrajnának szánt támogatásukat. Kijelentette, hogy további katonai segély megadását fogja szorgalmazni Ukrajna védelmi kapacitásának erősítésére.

Az ukránoknak"továbbra is szükségük van a támogatásunkra, ez teljesen egyértelmű. Szükségük van rá úgy most, mint később" - hangsúlyozta.

Rutte elismerte, hogy a csatatéren kialakult helyzet"nehéz", ugyanakkor hangsúlyozta, hogy az orosz haderő rendkívül magas emberáldozatot szenved el: naponta több mint ezer az orosz halott vagy sebesült.

Emlékeztetett:

múlt heti beiktatását követő első hivatalos külföldi útja Ukrajnába vezetett, hogy mint új NATO-főtitkár biztosítsa Kijevet a szövetségesek támogatásáról.
Alexander Stubb beszédében felszólította a NATO-szövetségeseket, köztük kiemelve az Egyesült Államokat, hogy oldják fel az Ukrajnának szállított nyugati fegyverekre vonatkozó korlátozásokat, lehetővé téve Kijev számára Oroszországon belüli célpontok támadását. Ukrajnának képesnek kell lennie arra, hogy "ne egy kézzel a háta mögött kelljen megvívnia ezt a háborút"- jelentette ki a finn elnök.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 29. 07:33, kedd | Külföld

Szentszéki szóvivő: május 7-én kezdődik a pápaválasztó konklávé

A pápaválasztó konklávé május 7-én kezdődik - jelentette be Matteo Bruni szentszéki szóvivő.

2025. Április 29. 07:26, kedd | Külföld

Robert Fico: az EU megszűnéséhez vezetne a tagállamok vétójogának megszüntetése

Az európai uniós tagállamok vétójogának megszüntetése az EU megszűnéséhez vezető lépés lenne

2025. Április 28. 07:53, hétfő | Külföld

Marco Rubio: a béke közelebb van, mint korábban bármikor

Az ukrajnai béke közelebb van, mint korábban bármikor, de még nem érkezett el - hangoztatta Marco Rubio amerikai külügyminiszter vasárnap.

2025. Április 28. 07:49, hétfő | Külföld

Szergej Lavrov: Oroszország készen áll a megállapodásra a háború lezárásáról, de bizonyos elemek \"finomhangolásra\" szorulnak

Oroszország készen áll a megállapodásra az ukrajnai háború lezárásáról, de a megállapodás bizonyos elemei \"finomhangolásra\" szorulnak