Hírek
2016. Április 08. 21:27, péntek |
Külföld
Forrás: mti
Öt nappal elhalasztották az uniós csúcstalálkozót

Átütemezte rendes évközi csúcstalálkozóját az Európai Tanács, amelyet így az uniós tagságról rendezendő júniusi brit népszavazás után öt nappal tartanak meg - közölte Donald Tusk, a testület elnöke pénteken.
Közleménye szerint az uniós tagországok állam- és kormányfői június 28-29-én, kedden és szerdán gyűlnek össze Brüsszelben.
Egy korábbi terv szerint 27-ére, hétfőre módosították volna a csúcstalálkozó dátumát. Uniós diplomáciai források úgy vélekedtek, a találkozó kezdetét végül azért halasztották 28-ára, keddre, mert nem kizárt, hogy június 26-án, vasárnap Spanyolországban megismételt választást tartanak.
Spanyolország kormányalakítás előtt áll, ahol a Podemos (Képesek vagyunk rá) nevű párt tagjai és támogatói körében szavazást tart a jövő héten arról, hogy csatlakozzanak-e egy hárompárti kormányhoz a szocialista párttal (PSOE) és a Ciudadanos (Állampolgárok) nevű liberális középpárttal, vagy ragaszkodjanak eredeti elképzelésükhöz, egy baloldali koalícióhoz a liberálisok nélkül.
A spanyol jogszabályok értelmében május 2-ig meg kell választani az új miniszterelnököt. Ha ez nem sikerül, meg kell ismételni a parlamenti választásokat, amelyre június 26-án kerülhet sor.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 07. 07:36, hétfő | Külföld
Orosz tisztségviselő: újabb kapcsolatfelvételek várhatók Moszkva és Washington között
2025. Április 07. 07:32, hétfő | Külföld
A kolozsvári ügyészség szerint nem volt etnikai indíttatású a kolozsvári magyar fiatal elleni támadás
Nem volt etnikai indíttatású a 19 éves kolozsvári magyar fiatal elleni támadás, ugyanakkor támadóját 60 napra bűnügyi felügyelet alá helyezték
2025. Április 06. 08:08, vasárnap | Külföld
Donald Trump \"gazdasági forradalomnak\" nevezte a héten bejelentett új amerikai vámrendszert
Donald Trump elnök \"gazdasági forradalomnak\" nevezte a héten bejelentett új amerikai vámrendszert szombaton.
2025. Április 05. 07:54, szombat | Külföld
Donald Trump meghosszabbította a TikTok amerikai működését a tulajdoni szerkezet átalakításáról szóló megállapodás érdekében
Donald Trump meghosszabbította a TikTok kínai tulajdonú videómegosztó amerikai működését annak érdekében, hogy véglegesítsék a tulajdoni szerkezet átalakításáról szóló megállapodást.