Hírek
2018. Január 10. 05:00, szerda |
Külföld
Forrás: mti
Rekord mennyiségű drogot foglaltak le a spanyol hatóságok tavaly

Rekord mennyiségű, 477 tonna kábítószert foglaltak le a spanyol hatóságok 2017-ben - közölte a spanyol belügyminisztérium keddi jelentésében, amelyben összegezte az elmúlt év főbb adatait.
A tárca felidézte, hogy 454 tonna lefoglalt droggal eddig a 2013-as év volt a legeredményesebb ebből a szempontból a hatóságok számára.
Mint írták, tavaly 75 feltételezett dzsihadista terroristát vettek őrizetbe a rendőrök és csendőrök, összesen 52 terrorellenes akció során.
Ezzel az elmúlt két és fél év alatt - amióta az öt fokozatú skálán négyes szintű terrorvédelmi készültség van érvényben a dél-európai országban - már több mint 200 fölötti a terrorgyanú miatt őrizetbe vett személyek száma.
A belügyminisztérium beszámolt arról is, hogy tavaly ezer csónakból összesen 17 500 illegális bevándorlót mentettek ki a tengerből a spanyol partoknál a hatóságok. Ez a szám csaknem háromszorosa az egy évvel korábbinak.
Juan Ignacio Zoido belügyminiszter 2018-ra kiemelt feladatként jelölte meg a különböző rendvédelmi testületekhez tartozók bérezésének összehangolását, a dzsihadista terrorizmus elleni küzdelem további erősítését jogszabályi reformok révén, továbbá a számítógépes bűnözés elleni harc fokozását, és a Baszk Haza és Szabadság (ETA) terrorszervezet végleges feloszlatásának elérését.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 08. 08:17, szombat | Külföld
Donald Trump: az amerikai-ukrán tárgyalások a jövő hét elején folytatódnak Szaúd-Arábiában
Az amerikai-ukrán tárgyalások a jövő hét elején folytatódnak Szaúd-Arábiában - közölte Donald Trump amerikai elnök pénteken a Fehér Házban.
2025. Március 08. 08:12, szombat | Külföld
Donald Trump szankciókat fontolgat Oroszország ellen
Donald Trump amerikai elnök Oroszország elleni pénzügyi és kereskedelmi szankciókat helyezett kilátásba az orosz katonai előrenyomulás miatt Ukrajnában - derül ki az amerikai elnök Truth-on közzétett pénteki üzenetéből.
2025. Március 07. 07:11, péntek | Külföld
Európa önállósodásáról beszéltek az EU csúcson
Európának a védelmi befektetések fokozásával önállóbbá és felelősségteljesebbé kell válnia saját védelme terén
2025. Március 06. 07:20, csütörtök | Külföld
Macron: az ukrajnai béke szavatolása talán európai erők bevetését is magában foglalja majd
Az ukrajnai béke szavatolása a francia elnök szerint \"talán európai erők bevetését is magában foglalja majd\".