Hírek
2012. Május 13. 15:11, vasárnap |
Helyi sport
Forrás: ONKC, Fotó: Tóth Emese
Visszavágtunk az őszi vereségért

Az NB I/B-s junior bajnokság utolsó mérkőzésén parázs csatában, ötgólos győzelemmel sikerült visszavágnunk annak a Csorvásnak, akiknek az otthonában elszenvedtük egyetlen vereségünket a 2011-2012-es szezonban.
Orosházi NKC – Csorvási SK: 31-26 (13-10)
NB I/B-s junior bajnoki mérkőzés, 21. forduló.
Orosháza, Városi Sportcsarnok.
Vezette: Hirth, Medvegy.
Orosházi NKC: ÁDÁSZ, NÉMETH (kapusok), DANCSÓ 9 (3), FARKAS 6 (1), ULMANN 5, Kecskeméti 3, Körmendi 3, Kónya 2, Molnár 2 (1), Czombos 1 (1), Csende, Gregus, Szöllősi D., Szöllősi S.
Edző: Pásztor István.
A csorvási csapat legeredményesebb játékosa: Juhász 12 (4).
Kiállítások: 2, ill. 0 perc.
Hétméteresek: 7/6, ill. 4/4.
A már megszerzett bajnoki aranyérem ide vagy oda, volt miért revánsot venni az orosházi lányoknak a csorvásiakon. Megyei riválisunk sem úgy gondolta, hogy feltartott kézzel jönnek ki a bajnokok ellen. A nézők így az első percektől fogva parázs csatának lehettek részesei.
Szerencsére támadásban a csorvási lányok közül csak a jó napot kifogó Juhász tartotta a csapatába a lelket, míg orosházi részről több játékos között oszlott el a teher. A mindkét félidőben remek teljesítmény nyújtó Dancsó vezérletével lassan felőrlődött ellenfelünk védelme. Farkas ezúttal is tarthatatlannak bizonyult, Ulmann pedig szépen dolgozott a falban és rendre megtalálták a társak a labdával. A jól működő védelem mellett kapusaink Ádász és Németh is jó teljesítmény nyújtottak. A lassan már szokássá váló vastaps mellett ötgólos különbséggel fejezték be lányaink a meccset és a 2011-2012-es bajnoki évadot.
Pásztor István: – Ez a meccs méltó zárása volt az egész éves munkánknak. Gratulálok a lányoknak!
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 09. 07:39, szerda | Bulvár
Megnyitották a BMW debreceni \"tehetség gyárát\"
TalentFactory - \"tehetség gyár\" - kezdte meg a működését a BMW Group Gyár Debrecen duális szakképzési programja keretében - jelentették be a gyár és a város vezetői sajtótájékoztatón kedden a helyszínen.
2025. Április 09. 07:38, szerda | Életmód
Csökkent az infláció
NGM: jelentős hatása van az árréscsökkentésnek: az infláció már márciusban 4,7 százalékra esett.
2025. Április 09. 07:37, szerda | Belföld
Szijjártó Péter: az elmúlt napokban jelentősen megnőtt az autóipar érdeklődése Magyarország iránt
Az elmúlt napokban jelentősen megnőtt az autóipar érdeklődése Magyarország iránt, minthogy hazánk a jelenlegi globális bizonytalanságok közepette is stabil környezetet nyújt az ágazat számára
2025. Április 09. 07:36, szerda | Belföld
OGY - A kábítószer elleni fellépésről tárgyal a parlament
A kábítószer elleni fellépéssel kapcsolatos törvényjavaslatról tárgyal szerdán a parlament.