Hírek
2011. Július 15. 07:21, péntek |
Belföld
Forrás: OrientPress
Teljes nyugdíj: 65 évesen
Az új életpálya-modell szerint hatvan éves korukban mehetnek majd nyugdíjba a rendőrök.
A tervezet harminc év munkaviszony után rendelkezési állományba sorolná a rendőröket és csak katasztrófahelyzet vagy rendkívüli állapot esetén lennének mozgósíthatóak. Ezért az alapilletményük nyolcvan százalékát kapnák meg.
A szolgálati nyugdíj jelenlegi rendszere év végén szűnik meg. A visszahívott szolgálati nyugdíjasok többsége a különleges állományba kerül. Rokkantnyugdíjazás helyett tartalékállományba helyezik azokat, akik egészségügyi, vagy egyéb, önhibájukon kívüli ok miatt nem tudják ellátni a hivatásos szolgálatot - értesült a Pénzcentrum.
Az új életpálya-modell elismeri: a hivatásos pálya sajátossága, hogy - különösen a végrehajtói szolgálatban eltöltött hosszabb szolgálat során - 50-55 éves kor között erőteljesen megkopik az állomány tagjainak egészségi állapota, munkavégző képessége, szolgálatukat nem vagy csak kevésbé tudják olyan szinten ellátni, mint fiatalabb kollégáik. Tudásukra, tapasztalatukra, aktív munkavégzésükre azonban a szervezetnek továbbra is szüksége van.
Lehetővé kell tenni, hogy a 25 év hivatásos szolgálattal rendelkező, 52. életévét már betöltött hivatásos állományú - ha ezt a szolgálat, munkakör sajátosságai lehetővé teszik - a beosztásában, vagy erre kijelölt munkakörökben könnyített feltételekkel láthassa el a munkáját.
A könnyített szolgálatot ellátók legalább 30 év hivatásos szolgálat esetén a 60. életévük betöltésekor kérhetik, hogy nyugdíj előtti rendelkezési állományba helyezzék őket. Az érintetteket csak vészhelyzetek (például árvíz, jelentős katasztrófahelyzet, közbiztonságot jelentősen veszélyeztető helyzet felszámolása), vagy rendkívüli állapot kihirdetése esetén lehet majd szolgálatra kötelezni. Teljes nyugdíjat azonban a rendőrök is csak 65 éves koruktól kaphatnak majd.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2025. Január 13. 07:48, hétfő | Belföld
Megnövekedett kapacitással várják a kormányablakokban az ügyfeleket
2025. Január 13. 07:45, hétfő | Belföld
Viharos szél és hózáporok - Ilyen hetünk lesz
Egyes helyeken hózáporral indul a hétfő Magyarországon, de délután már nem várható számottevő csapadék. A nappali csúcshőmérséklet 0 és plusz 5 fok között várható. Kritériumokat elérő veszélyes időjárási jelenség nem várhat
2025. Január 12. 09:54, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 2. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2025. Január 12. 09:51, vasárnap | Belföld
Menczer Tamás szerint Brüsszelben lesz a legfontosabb harctér
Menczer Tamás: Donald Trump hivatalba lépésével Brüsszel válik a legfontosabb harctérré a múlt és a jövő erői között.