Hírek
2011. Július 18. 07:17, hétfő |
Belföld
Forrás: OrientPress
Öthetes közigazgatási szünet kezdődik
Július 18-tól augusztus 20-ig tartó igazgatási szünet kezdődik a központi államigazgatásban: a minisztériumokban, központi hivatalokban, megyei kormányhivatalokban, a kormány irányítása alá tartozó szerveknél.
Öthetes közigazgatási szünet kezdődik hétfőn: augusztus 20-ig a minisztériumokban, központi hivatalokban, megyei kormányhivatalokban, illetve a kormány irányítása alá tartozó szerveknél csökkentett kapacitással működik.
A Közigazgatási Minisztérium közlése szerint a közigazgatási szünet nem azt jelenti, hogy a kormánytisztviselők egyszerre mennének szabadságra, hanem ezen időszakon belül ütemezetten, felváltva veszik igénybe a szabadságukat, a zavartalan ügymenet biztosítása mellett.
A lakossági ügyfélszolgálattal rendelkező szervek esetében a folyamatos feladatellátás biztosított.
A közigazgatási szünet kiterjed a kormánytisztviselőkre, a kormányzati ügykezelőkre és a munkavállalói szerződéssel foglalkoztatott állami alkalmazottakra is. Az igazgatási szünetet a kormánytisztviselőkről szóló törvény felhatalmazása alapján rendelheti el a kormány, a kötelezően kiadott szabadság nem haladhatja meg a tisztviselő évi alapszabadságának háromötödét.
OrientPress Hírügynökség
Kép: OrientPress Hírügynökség-archív
Ezek érdekelhetnek még
2025. Január 13. 07:48, hétfő | Belföld
Megnövekedett kapacitással várják a kormányablakokban az ügyfeleket
2025. Január 13. 07:45, hétfő | Belföld
Viharos szél és hózáporok - Ilyen hetünk lesz
Egyes helyeken hózáporral indul a hétfő Magyarországon, de délután már nem várható számottevő csapadék. A nappali csúcshőmérséklet 0 és plusz 5 fok között várható. Kritériumokat elérő veszélyes időjárási jelenség nem várhat
2025. Január 12. 09:54, vasárnap | Belföld
Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei
A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 2. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:
2025. Január 12. 09:51, vasárnap | Belföld
Menczer Tamás szerint Brüsszelben lesz a legfontosabb harctér
Menczer Tamás: Donald Trump hivatalba lépésével Brüsszel válik a legfontosabb harctérré a múlt és a jövő erői között.