Hírek
2025. Május 21. 07:29, szerda |
Belföld
Forrás: MTI
Több mint négyszáz méternyi földkábelt lopott két férfi, egyiküket letartóztatta a bíróság
A bíróság letartóztatott egy férfit, aki társával 410 méternyi, összesen 5,5 millió forint értékű telekommunikációs földkábelt ásott ki és lopott el Tiszabura közelében -
tájékoztatta a Jász-Nagykun-Szolnok Vármegyei Főügyészség kedden az MTI-t.
Mint írták: a megalapozott gyanú szerint a férfi a társával május 6. és 16. között Tiszabura külterületén, egy magyar távközlési szolgáltatást nyújtó cég telefon- és internet földkábelét egy munkagép segítségével kiásta és a szigetelésben lévő rézvezetékeket ellopta.
A férfit május 16-án, a helyszínen tetten érték azt követően, hogy a gyanúsítottak újabb földkábelszakaszt ástak ki, és azt orrfűrésszel elvágták. A Tiszafüredi Járási Ügyészség lopás bűntette miatt indítványozta a 49 éves békési, de Kecskeméten élő férfi letartóztatását.
Az ügyészség annak a férfinek a letartóztatását indítványozta, akivel szemben jelenleg is több büntetőeljárás folyik hasonló bűncselekmények miatt. A bíróság határozatával szemben a férfi fellebbezett, a végleges döntést a Szolnoki Törvényszék hozza meg az ügyben - olvasható a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 18. 12:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter feljelentést tesz, fidezses szóróanyagokat talált az egykori Építési és Közlekedési Minisztérium pincéjében
Továbbá 15-20 zsák ledarált iratot.
2026. Május 18. 11:00, hétfő | Belföld
A közöny és a gyűlölet elleni küzdelem fontosságát hangsúlyozták az Élet menete szónokai
A közöny és a gyűlölet elleni küzdelem, valamint az emlékezés fontosságát hangsúlyozták az Élet menete rendezvény szónokai vasárnap délután Budapesten.
2026. Május 18. 10:00, hétfő | Belföld
Magyar Péter: Gulyás Gergely és Rétvári Bence jogászkodni próbáltak, de nem értenek a dologhoz
Gulyás Gergely és Rétvári Bence jogászkodni próbáltak, de \"16 év kormányzás után sem értenek a dologhoz\"
2026. Május 17. 12:00, vasárnap | Belföld
Havasi Bertalan kicsinyesnek nevezte Magyar Pétert
Az utolsó fillérik kéri a végkielégítését, mivel az jár.
