Hírek
2011. Augusztus 13. 09:03, szombat |
Helyi
Forrás: www.beol.hu
Vállalati indulóval búcsúztatják a Linamar-részvényeket

Hamarosan zrt-vé, azaz zárkörűen működő részvénytársasággá válik a Linamar, ugyanis egy kézbe került a részvények 99,49 százaléka. A papírok kereskedését felfüggesztették.
Miután nyilvános vételi ajánlatának lejárta után közvetlenül és közvetetten 99,49 százalékos tulajdont szerzett az orosházi Linamar Hungary Autóipari és Gépgyártó Nyrt.-ben, a maradék tulajdoni hányad megszerzése érdekében a kanadai Linamar Corporation él a Tpt.-ben meghatározott vételi jogával, részvényenként 2570 forintos áron - írja a Portfolio.hu
A bejelentést megelőzően a BÉT vezérigazgatója felfüggesztette a Linamar részvények kereskedését.
A Linamar papírjaival a Budapesti Értéktőzsde B kategóriájában lehet kereskedni. Szerdán a részvény 2.202 forinton zárt és csütörtökön egyetlen üzlet sem született rá. Az elmúlt 52 hétben a papír legmagasabb ára 2.669, a legalacsonyabb 2.115 forint volt.
Az elsősorban gazdasági döntéshozók által olvasott portál ezúttal humoros formáját választotta a hír bejelentésének: az Emeretta zenekar vállalati indulójával búcsúztatja a papírt.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi
Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását
Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.
2025. Április 21. 08:52, hétfő | Sport
Szaúdi Nagydíj - Piastri Dzsiddában is nyert, vezet az összetettben
Oscar Piastri, a McLaren ausztrál versenyzője nyerte a Forma-1-es Szaúdi Nagydíjat vasárnap Dzsiddában, ezzel átvette a vezetést a világbajnoki pontversenyben csapattársától, a most negyedikként záró brit Lando Norristól.
2025. Április 21. 08:52, hétfő | Külföld
Az Egyesült Államok több városában tüntetéseket tartottak a Trump-adminisztráció politikája ellen
Az Egyesült Államok több városában tüntetéseket tartottak a Trump-adminisztráció politikája ellen tiltakozva szombaton.
2025. Április 21. 08:50, hétfő | Belföld
Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás
Húsvét után ismét változékonnyá válik az időjárás, a sok napsütés mellett többfelé várható zápor, zivatar, a hőmérséklet csúcsértéke pedig 20 és 25 Celsius-fok között alakul.